Novi Sad
četvrtak, 15. aprila, 2021.

ŽFK Spartak na korak od eliminacije iz Lige šampiona

Popularno

Spartak je na startu nokaut faze, u prvoj utakmici, doživeo je poraz od nemačkog Volfsburga, rezultatom 5:0. Posle ovog ubedljivog poraza, na žalost vrlo su male šanse da fudbalerke Spartaka mogu da dođu do preokreta na revanšu u Nemačkoj. Subotičanke su prethodne dve sezone završavale u istoj rundi, ali i u slučaju ispadanja, biće to veliki uspeh na međunarodnoj sceni.

Ekipa koju vodi Boris Arsić dobro je parirala jednom od najuspešnijih evropskih klubova i oprostila se od takmičenja časnim porazom.

„Vučice“ su u prednost došle već u četvrtom minutu preko Jakabfijeve, da bi do poluvremena Oberdorf i Jansen najavile prolaz. Jakabfi je svojim drugim pogotkom otvorila drugi deo igre, da bi Rauhova nešto kasnije postavila konačan rezultat.