utorak, 21. septembra, 2021.
KATEGORIJE:

Prva medalja za Srbiju, Mikec osvojio srebro

Popularno

Damir Mikec osvojio je srebrnu medalju u disciplini vazdušni pištolj na 10 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Mikec je rezultatom 237,9 krugova osvojio prvu olimpijsku medalju u karijeri i prvu medalju za Srbiju u Tokiju.

Zlatnu medalju osvojio je Iranac Džavad Forugi sa 244,8 krugova, što je novi olimpijski rekord. Bronzanu medalju osvojio je Vei Pang iz Kine sa 217,6 krugova.

Mikec je u finalu bio sjajan, čvrsto se držao četvrtog mesta do same završnice, kada su zadrhtale ruke rivalima.

Prethodno, Mikec je u kvalifikacijama „upucao“ 578 krugova i kao osmoplasirani ušao u trku za medalju.

Isti rezultat ostvarili su i Kinez Pang na sedmom i Pakistanac Jozef na devetom mestu. Kinez i Srbin su prošli dalje zahvaljujući većem broju pogođenih centara (22 i 21), dok je Jozef imao 13.

Mikec (Foto: Screenshot)

Pakistanac je imao sve u svojim rukama u poslednjem hicu. Da je pogodio centar išao bi u borbu za medalju. Na sreću Mikeca došao je do devetke i reprezentativac Srbije je ušao među osam najboljih.