Novi Sad
četvrtak, 15. aprila, 2021.

Odigrane preostale utakmice 27. kola Ling Long Super Lige

Popularno

U preostalim utakmicama 27. kola Ling Long Super Lige vojvođanski timovi imali su polovičan rezultat, dok su večiti rivali bili ubedljivi u pobedama.

Spartak je izgubio od Proletera uz jedan crveni karton i time ugrozio petu poziciju na tabeli dozvolivši Radniku da priđe na bod zaostatka.

Vojvodina je odigrala nerešeno protiv Radnika u Surdulici nakon što je gubila 2:0 pred kraj prvog poluvremena.

TSC iz Bačke Topole ubedljivo je savladao Mačvu i time prekinuo seriju loših rezultata.

Partizan je navijačima priredio još jedan spektakl i nastavio pobednički niz savladavši Zlatibor 5:1 na domaćem terenu. Već nakon prvog poluvremena bilo je 3:0 za crno bele, koji su igrali disciplinovano, gradeći pozicione napade i stvarajući kreativne akcije iz prekida kao i iz igre. Početkom drugog poluvremena Stanojević je promešao karte i pružio minutažu rezervistima, pustivši ključne igrače napada da se odmore.

Opustili su se crno-beli i primili jedan jeftin gol greškom golmana Stojkovića, što je dalo dodatnu motivaciju gostima koji su krenuli u ozbilniji napad. Došao je Partizan brzo sebi ipak i golovima Bajbeka i Uroševića stavio tačku na još jednu efikasnu utakmicu, pojačavši pritisak na trenutnog lidera pred sve bliži večiti derbi.

Zvezda je uspela da zadrži bodovnu prednost u odnosu na Partizan iako je gubila 1:0 od Voždovca već u četvrtom minutu prvog poluvremena. Kranji rezultat je bio 1:4 za crveno-bele.