četvrtak, 15. aprila, 2021.
KATEGORIJE:

Košarkaški večiti derbi pripao crveno-belima

Popularno

U utakmici 21. kola regionalne Aba lige između Partizana i Crvene zvezde pobedu su odneli crveno-beli rezultatom 73:64.

Favoriti u ovom duelu iskoristili su lošu kadrovsku situaciju i lošu formu Partizana kako bi upisali treću pobedu u međusobnim okršajima ove sezone.

U prvoj četvrtini nismo videli mnogo koševa, i jedni i drugi su se mučili na startu iako je primetna bila velika želja kod nekih igrača poput Voldena i Davidovca, kao i mladog Radovanovića i Tomasa.

Partizan je promašivao otvorene šuteve kao i nekoliko zicera unutar reketa, što je omogućilo crveno-belima da dođu do prednosti. Četvrtina je završena sa pola koša prednosti za domaći tim.

U drugoj četvrtini crveno-beli povećavaju prednost do +16 zahvaljujući dobrom šutu za tri kao i odličnom ofanzivnom skoku, uz lošu realizaciju protivnika.

Primetan je bio nedostatak unutrašnjih igrača u taboru crno-belih, često je prinudom Rašon Tomas morao da igra na poziciji 5, što se nije pokazalo efektivno.

Nakon jednog zakucavanja beka Partizana, Uroša Trifunovića preko Duopa Rita, došlo je do manjih čarki između igrača što je rezultiralo obostranim tehničkim greškama.

Nakon ovoga su crno-beli uspeli da podignu igru i smanje prednost protivnika na +7 na kraju poluvremena.

U nastavku utakmice Partizan nastavlja da promašuje otvorene šuteve i pravi besmislene greške što su crveno-beli koristili i uvećavali prednost. Do kraja utakmice videli smo mnogo nesigurnosti sudija koji su veoma često odlazili do zapisničkog stola kako bi pregledavali snimak gotovo svake sporne situacije.

Partizan je povremeno uspevao da smanji prednost i priđe domaćoj ekipi ali bi nakon toga usledile dve uzastopne greške ili trojka crveno-belih što je vraćalo veći rezultatski plus na semafor.

Dobar ofanzivni skok, manje grešaka, kao i mnogo bolji šut, doneli su na kraju pobedu crveno-belima u utakmici koja je bila daleko od neizvesne.

Partizan je nastavio svoju užasnu seriju vezavši šesti uzastopni poraz dok su crveno-beli nastavili borbu za vrh tabele pred početak plej-ofa.