9.2 C
Novi Sad
četvrtak, 15. aprila, 2021.
KATEGORIJE:

Epilog šesnaestine finala Lige Evrope: Dinamo napravio senzaciju, Milan ispao, bezbolan poraz Arsenala

Popularno

Sinoć su odigrane revanš utakmice šesnaestine finala Lige Evrope i poznati su nam učesnici sledeće faze.

To su Arsenal, Mančester Junajted, Granada, Ajax, Slavia Prag, Dinamo Zagreb, Viljareal i Roma.

Arsenal je ušao u meč sa Olimpijakosom sa prednošću od 3:1 iz prethodne utakmice i vidno je bilo da su uvereni u prolaz. Iako je Olimpijakos u drugom poluvremenu podigao igru, nisu dorasli protivniku i završili su takmičenje postignuvši počasni gol i zaradivši jedan crveni karton. Konačan rezultat bio je 0:1 za Olimpijakos.

Milan se kockao i prokockao solidan rezultat od 1:1 iz prve utakmice sa Junajtedom u Engleskoj. Čak i nakon zgoditka Engleza delovalo je kao da Milan čuva prednost, umesto da juri rezultat. Junajted ih je na kraju izbacio rezultatom 0:1.

Senzaciju nam je priredio Dinamo iz Zagreba izbacivši finalistu Lige Šampiona od pre dve godine. Totenhem je ušao u meč sa prednošću od 2:0 iz prvog meča i retko ko je očekivao ovakav rasplet.

Ime koje će se pamtiti od sinoć je Mislav Oršić. Krilni napadač Dinama koji je internacionalnu karijeru započeo u ekipi Jeonnam Dragons iz Gvangjanga u Južnoj Koreji, het-trikom je srušio Kejna, Sona i ostale zvezde ekipe iz Engleske. On je dva gola postigao u regularnom vremenu utakmice i time obezbedio produžetak svojoj ekipi. Potom je u 106. minutu zaokružio fenomenalno veče het-trikom, čime je Dinamo prošao dalje.

U ostalim mečevima su ekipe koje su imale prednost iz prvih utakmica iskoristile istu i rutinski nastavili takmičenje.